1. به تخلیات خود بها دهید. تخیلاتتان را در مورد مسائل روز بنویسید.این تخیلات یا درست از آب در می آیند و شما به عنوان یك روزنامه نگار تحلیل گر با قدرت پیش بینی بالا شناخته می شوید یا غلط از آب در می آید و واكنش افراد و گروه های مختلف را بر می انگیزد. در هر صورت شما یك مطلب جنجالی نوشته اید كه مدیران تمام روزنامه ها از چنین اتفاقی استقبال می كنند.

2. شایعه بسازید. تبدیل یك كلاغ به چهل و یا بیشتر یا برعكس آن در مورد مسائل مختلف اجتماعی و سیاسی بر حسب اینكه در روزنامه كدام جناح سیاسی می نویسید لازم است. فقط حواستان باشد اشتباه یك مثبت و منفی امكان دارد فاجعه به بار بیاورد و منجر به اخراج شما از روزنامه شود. البته آن هم زیاد مهم نیست چون شما به زودی توسط جناح رقیب جذب خواهید شد.

3. كنجكاوی در باره زندگی شخصیت های بزرگ سیاسی، اجتماعی و هنری می تواند به پیشرفت شما كمك كند. تا می توانید در مورد این شخصیت ها اطلاعات جمع كنید و راه و بیراه در مطالب خود به آن ها اشاره كنید. این كار باعث می شود شما به عنوان یك فرد مطلع شناخته شوید و بالاخره افرادی پیدا می شوند كه قیمت اطلاعات شما را به خوبی بدانند و برای آن هزینه بپردازند.

4. تشویش اذهان عمومی یكی از جرایم مطبوعاتی است كه شما را ابتدا به خاك سیاه و سپس به اوج رفاه می رساند. اگر تحمل چند ماه زندان را دارید، از هم اكنون دست به كار شوید و افكار دیگران را مشوش كنید. بعد از آزادی از زندان مطمئناً شما برای سخنرانی و یا ادامه تحصیل و زندگی به آمریكا و اروپا دعوت می شوید.

5. برای مخاطب تره هم خرد نكنید. نوشته شما می تواند پر از غلط املایی و نگارشی باشد. نگران نباشید، مخاطبان هم برای شما تره خرد نمی كنند. مطالب شما در روزنامه اگر خیلی خوش شانس باشید تنها توسط خودتان و دوستانتان خوانده می شود و اكثر مردم روزنامه را برای پاك كردن شیشه های اتومبیل و منزل و پیچیدن و پاك كردن سبزی و... می خرند.

6. همیشه شغل دوم داشته باشید. یك روزنامه همواره در معرض خطر تعطیل شدن و یا عدم پرداخت حقوق و حق التالیف نویسندگان و عواملش است. خیلی از افرادی كه به روزنامه نگاری به چشم یك شغل نگاه می كردند الان گوشه خیابان به كارتن خوابی مشغولند. عاقل باشید و همیشه به روزنامه نگاری به عنوان یك تفریح سالم نگاه كنید.

7. اگر به دنبال یك كار بی دردسر و نان و آب دار هستید، می توانید در روزنامه ها و مجلات زرد به نوشتن داستان های عاشقانه و جنایی یا فال بینی هندی و چینی بپردازید. با یك اسم زنانه مانند ژیلا ژوله یا از این دست می توانید ستون آشپزی، خانه داری، خیاطی و گلدوزی یا ستون پاسخ به نامه ها را بنویسید. می توانید نامه هایی به نام های مختلف برای روزنامه بنویسید و به نام سنگ صبور به نامه ها پاسخ دهید، این لذت بخش ترین كاری است كه یك روزنامه نگار می تواند داشته باشد.