اعجـوبـه كوچك دنیا !


بچه‌ها شخصیت جالب و عجیبی دارند، به نوعی كه گاهی اوقات حركات عجیب و غریب از خود نشان میدهند كه باورش برای خیلیها مشكل است، گاهی اوقات آنان با وجود سن كم، دست به كارهای خارق العاده ای میزنند كه باعث تعجب می‌شود و انسان را تا مرحله حیرت پیش میبرد درست مثل 10 بچه ای كه ما از آنان به عنوان اعجوبه یاد می‌كنیم، لطفا مطلب زیر را بخوانید.


"كیم اونگ یونگ"، باهوشترین فرد دنیا

این فوق نابغه كره ای در سال 1962 به دنیا آمد و در حال حاضر باهوشترین فرد دنیا محسوب می‌شود. او در چهار سالگی میتوانست زبانهای ژاپنی، كره ای، آلمانی و انگلیسی را بخواند. در پنج سالگی سخت ترین مسئله‌های دیفرانسیل و انتگرال را حل میكرد و بهره هوشی بسیار بالا یعنی بالای 210 داشت. كیم از 3 تا 6 سالگی دانشجوی افتخاری دانشگاه هانگ یانگ بود و در 7 سالگی به "ناس" دعوت شدو در پانزده سالگی دكترای خود را گرفت.

  رز گل | پایگاه تفریحی ایرانیان
"اكریت جاسوال"، جراح هفت ساله

  رز گل | پایگاه تفریحی ایرانیان

اكریت جاسوال یك نوجوان هندی است كه باهوشترین فرد هندی به شمار میرود. او در سال 2000 و در هفت سالگی اولین موفقیت پزشكی خود را به دست آورد. بیمار او دختری هشت ساله بود كه پول كافی برای رفتن به بیمارستان نداشت. دست این دختر به حدی سوخته بود كه جمع شده و به شكل مشت درآمده بود. اكریت هیچ تجربه ای در جراحی نداشت، ولی این دختر را عمل كرد و او دیگر میتوانست انگشتان خود را باز و بسته كند. اكریت به مطالعات پزشكی خود ادامه داد و در دوازده سالگی دارویی برای درمان سرطان ساخت. او هم اكنون كوچكترین دانشجوی دانشكده پزشكی هند است.

  رز گل | پایگاه تفریحی ایرانیان
"كلئوپاترا استراتان"، خواننده سه ساله

  رز گل | پایگاه تفریحی ایرانیان

كلئوپاترا در اكتبر 2002 در مولداوی به دنیا آمد. پدر او نیز یك خواننده است. كلئوپاترا كوچكترین خواننده پر درآمد دنیا به حساب می آید. او در سال 2006 آلبوم "در 3 سالگی" را روانه بازار كرد و ركورد فروش آلبومهای موسیقی دنیا را شكست. او برای هر آهنگ خود هزار یورو می گیرد.

  رز گل | پایگاه تفریحی ایرانیان
"آلیتا آندره" نقاش دو ساله

  رز گل | پایگاه تفریحی ایرانیان

آلیتا دو ساله است ولی نقاشی را پیش از این آغاز نموده است. وقتی "مارك جمیسون" رئیس گالری نقاشی ملبورن استرالیا نقاشیهای این هنرمند را دید آنقدر از آن خوشش آمد كه تصمیم گرفت آنها را در یك نمایشگاه به نمایش بگذارد. این نمایشگاه با استقبال گرم تماشاچیان مواجه شد و همه میخواستند خالق آن آثار را ببینند در آن زمان بود كه جمیسون تازه متوجه شد نقاش اصلی آن تابلوها دختر 22 ماهه هنرمند یعنی "آلیتا آندره" است.

  رز گل | پایگاه تفریحی ایرانیان
"آرون كریپكه" در دوران دبیرستان استاد هاروارد شد

  رز گل | پایگاه تفریحی ایرانیان

سائول در سال 1940 در نیویورك به دنیا آمد. او یك نابغه به تمام معنی بود. در چهار سالگی جبر را كشف كرد و در پایان دوره ابتدایی هندسه، حساب و فلسفه را به پایان رساند. در نوجوانی یك سری مقاله نوشت كه معلوم شد همه اصول منطق كیفی هستند. در همان زمان از سوی دانشگاه هاروارد نامهای به او رسید كه از وی دعوت میكرد برای تدریس به آن دانشگاه برود. او میگوید: "مادرم گفت باید اول دبیرستان را تمام كنم و بعد به دانشگاه بروم" بعد از دبیرستان، سائول استاد هاروارد شد و اكنون بزرگترین فیلسوف زنده دنیا می‌باشد.

  رز گل | پایگاه تفریحی ایرانیان
"مایكل كرنی" لیسانسیه ده ساله و میلیونر تلویزیونی

  رز گل | پایگاه تفریحی ایرانیان

مایكل كرنی 24 سال دارد. او در ده سالگی مدرك لیسانس خود را گرفت و در سال 2008 در مسابقه "كی میخواهد میلیونر شود" شركت كرده و برنده یك میلیون دلار جایزه شد. او ركوردهای جهانی بسیاری دارد كه یكی از آنها تدریس در دانشگاه در 17 سالگی است.

  رز گل | پایگاه تفریحی ایرانیان
"الینا اسمیت" مشاور رادیویی 7 ساله

  رز گل | پایگاه تفریحی ایرانیان

ایستگاه رادیویی شهر الینا زمانی به او به عنوان مشاور یا سنگ صبور یك شغل داد كه او به رادیو زنگ زد و در پاسخ به زن شنوندهای كه از كار بیكار و افسرده شده بود، گفت: "عزیزم فقط باید با دوستانت به ورزش بولینگ بروی و روزی یك لیوان شیر بنوشی." توصیه الینا آنقدر برای شنوندگان جالب بود كه این ایستگاه رادیویی هفتهای یك ساعت او را به عنوان سنگ صبور به استودیو دعوت میكرد. الینا مشاوره‌های مختلفی به شنوندگان میدهد و مشكلات بسیاری از به هم خوردن نامزدی تا از بین بردن بوی بد عرق را پاسخ میدهد. وقتی یك شنونده برای او نوشت كه چطور شوهر پیدا كند؟ الینا پاسخ داد: "به خودت برس ولی زیاد آرایش نكن." و وقتی شنونده دیگری پرسید چه كار كند تا نامزدش به سوی او بازگردد، گفت: "این مرد ارزش دلشكسته شدن ندارد. زندگی آنقدر كوتاه است كه نباید به خاطر یك مرد آن را خراب كرد."

  رز گل | پایگاه تفریحی ایرانیان
"فابیانو لوییجی كاروان" اعجوبه شطرنج

  رز گل | پایگاه تفریحی ایرانیان

فابیانو یك نوجوان 16 ساله ایتالیایی است كه در 14 سالگی استاد بزرگ شطرنج شد. او بهترین شطرنج باز زیر هجده سال در سراسر دنیاست.

  رز گل | پایگاه تفریحی ایرانیان
"ویلی موسكونی" آقای بیلیارد در 6 سالگی

  رز گل | پایگاه تفریحی ایرانیان

موسكونی معروف به آقای بیلیارد در آمریكا از شش سالگی به طور حرفه ای بیلیارد بازی میكرد. او در حقیقت بازی بیلیارد را از تمرین كردن با سیب زمینی های كوچك آغاز كرده بود. مدتی بعد پدرش به نبوغ او پی برد و او را در مسابقات بزرگ شركت داد.